KONST / Litografier / Färglitografi 10638042
*
nr 1063 8042
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:46:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 18:00:33
1
800 kr
16/10 16:08:50
2
1.000 kr
17/10 18:26:29
3
1.100 kr
17/10 18:41:55
4
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs mer om Grafik
nr 1063 8042
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 18:00:33 | 1 | 800 kr |
16/10 16:08:50 | 2 | 1.000 kr |
17/10 18:26:29 | 3 | 1.100 kr |
17/10 18:41:55 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49